web 3 چیست؟

نزدیک به سه سال پیش بود که مردی با نام Dale Dougherty از وب ۲ سخن گفت که بی درنگ عملی نیز شد. این ایده در آغاز چندان جدی نبود تا اینکه در اواخر سال ۲۰۰۵ نخستین کنفرانس درباره وب ۲ برگزار شد و روشن گردید که این استاندارد با خود انقلابی به همراه دارد. وب ۲ آمد تا هر کجا که به اشتراک گذاری داده ها لازم است به ما کمک کند و نتیجه آن را در بلاگ ها، دایره المعارف های اینترنتی و RSS feedها می بینیم کهWikipedia ، MySpace و YouTube نمونه های عملی آنها هستند. از آنجا که این استاندارد جنبه های گوناگونی را پوشش می دهد هنوز ارزش و سودمندی آن برای برخی روشن نیست. ما ناگزیریم که تاریخچه وب را به دو بخش تقسیم کنیم: امروز که وب ۲را داریم و دیروز که از وب ۱استفاده می کردیم. 

تبلیغات اینترنتی

چکیده: بررسی تاثیر اینترنت بر حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی واقتصادی امروزه موضوع تحقیقات مختلف درمیان محققان و اندیشمندان سراسر جهان شده است. هدف مقاله پیش رو نیز بررسی تاثیر اینترنت بر حوزه تبلیغات است. با شروع فعالیتهای تجاری در اینترنت، تبلیغات اینترنتی نیز پابه عرصه ظهور گذاشت. گـــــرچه درحال حاضر، میزان هزینه های تبلیغــات اینترنتی نسبت به کل هزینه های تبلیغاتی بسیار پایین است لیکن نرخ رشد آن بیانگر این واقعیت است که این شاخه در آینده نه چنـــدان دور اهمیت و جایگاه ویژه ای در صنعت تبلیغات پیدا خواهدکرد. به همین دلیل، در این مقاله سعی خواهدشد تا در ابتدا معنای اصطلاح تبلیغات اینترنتی بیان شده و در ادامه انواع مدل های معروف تبلیغات در اینترنت موردبررسی قرار گیرد.

بهترین سایت های ایرانی

طبق گزارش سایت الکسا و با توجه به رنکینگ گوگل مربوط به سایت های ایرانی ، فهرست بهترین سایت های ایرانی به شرح زیر میباشد  در زیر فهرست 100 سایت برتر فارسی را مشاهده فهرست بهترین سایت های ایرانی (100وب سایت اول ایرانی) :

بخش اول -طراحی با Flat Design

در گذشته طراحان به صورت کلی در اکثر زمینه های طراحی بر روی موضوعاتی تمرکز میکردند که زرق و برق زیادی داشته و بتواند بازدیدکنندگان زیادی را جذب کند. پس از آن تغییر به سمت طراحی skeuomorphic (در این روش آیتمها همانند معادل خود در دنیای واقعی طراحی می شوند) رخ داده و از این روش طراحی در طراحی وب سایت نیز استفاده شد. به این ترتیب طراحان وب سایت تصویری از دنیای واقعی را به صفحات نمایش می آوردند.

افزایش بازدید وب سایت با استفاده از تصاویر

استفاده از تصاویر در سایت یکی از قوانین مهم برای افزایش بازدید از سایت میباشد. که در این مقاله به ارائه نکاتی در  این رابطه خواهیم پرداخت.

بخش اول -طراحی با Flat Design

گوگل ابزارهای بسیاری برای طراحی وب سایت و نگهداری از آن را در اختیار طراحان و صاحبان سایت قرارداده است. طراحان وب سایت می توانند با استفاده از این ابزارها وب سایت خود را پیاده سازی نموده و یا آن را کنترل نمایند. در این مقاله بخشی از ابزارهای گوگل را معرفی میکنیم:

چگونه سایت شما میتواند پرخواننده شود

 آیا تا به حال به مقالات پربازدید دقت کرده اید؟ این مقالات معمولاً از یک سری اصول شناخته شده و ثابت استفاده می کنند که شاه کلید موفقیت آنها محسوب می شود.

اگر شما این تکنیک ها را درک کنید و به خوبی پیاده سازی نمایید، می توانید با انتشار مطالب پرطرفدار، ترافیک سایت یا وبلاگ تان افزایش دهید. به عبارت دیگر مطالب تان خواننده های زیادی پیدا می کند و این امر به تدریج برای شما یک شهرت مجازی در فضای آنلاین به وجود می آورد.